SOHO mamy problem 

Odszkodowanie za dziurÄ™ w drodze

przytoczê pewien tekst:

Do szeregu eksplozji dosz³o we wtorek, 19 stycznia. W krótkich odstêpach czasu dochodzi³o do rozb³ysków s³onecznych, z których ka¿dy kolejny by³ silniejszy od poprzedniego. Zosta³y one zarejestrowane przez rosyjski system obserwacji S³oñca znany jako TESIS, który odbiera i przesy³a na Ziemiê wszystkie informacje na temat zdarzeñ, jakie maj± miejsce na powierzchni S³oñca. - poinformowa³ serwis pravda.ru.

Pierwszy rozb³ysk zanotowano ok. godziny 10 rano czasu polskiego - mia³ on si³ê C4.9. Kolejny, o sile ok. C5.2, nast±pi³ kilka minut pó¼niej. Naukowcy podali, ¿e kolejne rozb³yski by³y jeszcze silniejsze i d³u¿sze. O godzinie 21:30 zarejestrowano eksplozjê o sile M1.7, a kolejn±, podobn± - nastêpnego dnia rano. Rozb³yski s³oneczne s± klasyfikowane wg pomiaru strumienia emisji rentgenowskiej. Wyró¿niane s± rozb³yski o sile A, B, C, M i X, z czego "A" s± najs³absze, za¶ X najmocniejsze. Cyfry obok liter oznaczaj± za¶ moc wystêpuj±c± w ramach danej kategorii.

Badacze potwierdzili ju¿, ¿e równie silnych eksplozji nie notowano przez ostatnie dwa lata. Ich zdaniem gwiazda "rozbudza siê" po do¶æ d³ugim okresie obni¿onej aktywno¶ci. Obserwatorzy spodziewaj± siê, ¿e to dopiero pocz±tek, a w najbli¿szym czasie spodziewaæ siê mo¿emy wybuchów jeszcze silniejszych. Ju¿ promieniowanie rentgenowskie z ostatnich rozb³ysków trzykrotnie przekroczy³o standardow± dawkê i dotar³o do orbity oko³oziemskiej zaledwie w ci±gu kilku minut.

Rozb³yski s³oneczne nie pozostaj± bez wp³ywu na ¿ycie na Ziemi. Przede wszystkim zak³ócaj± prace satelitów, a co za tym idzie, tak¿e urz±dzeñ takich jak GPS.
¬ród³o: niewiarygodne.pl

¼ród³o jakie jest takie jest ale to ¿e sonda oberwa³a podmuchem to fakt:

Biedne SOHO

SOHO2
Ten post by³ edytowany przez pyrek77 dnia: 26 January 2010 - 00:31


Przepraszaj±c za krytykê, pozwolê sobie zauwa¿yæ, ¿e niewiarygodne to najgorsze z mo¿liwych ¼ród³o. Myl± siê i przekrêcaj± fakty a¿ mi³o! :)

A wracaj±c do tematu - rozb³ysk klasy M jest '¶redni'. W okresie maksimum to nic ciekawego. W okresie minimum - to co¶ ciekawego, ale bez zbytniej podniety. Sonda raczej zbytnio nie dosta³a, bo nadal ³adnie dzia³a

Artyku³ na stronie SOHO:
http://sohowww.nasco.../pickoftheweek/

Gdy natomiast SOHO rzeczywi¶cie klapsa dostawa³a, to by³o to o tak:
http://sohowww.nasco...ies/flares.html
(filmik CME and strong proton shower. LASCO C3 )

... jest pewna ró¿nica! :)

wiem ¿e ¼ród³o jest byle jakie zaznaczy³em to;) wcze¶niej by³y zdjêcia tzn zdjêcia z 24.01 gdzie EIT 171 oraz EIT 195 nosi³y "znamiona" tego podmuchu tzn na zdjêciach by³y czarne duuze prostok±tne pola. teraz nie mogê znale¼æ tych zdjêæ. no ale po d³uugim okresie bezczynno¶ci naszego s³oneczka to co¶ ciekawego:) :lightning: :astronom:

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • mizuyashi.htw.pl