Informacje o firmie Astrokrak 

Odszkodowanie za dziurÄ™ w drodze

Adres:
ul. Mogilska 51
31-545 Kraków

Tel./Fax:
(012) 4135526

Tel. Kom.:
(0-601) 411263

E-mail:
astrokrak@astrokrak.pl

Strona internetowa:
http://www.astrokrak.pl



Aha to ju¿ wiem co bêdzie dalej!
Takie info to przydatna sprawa.

No tak. Mam nadzieje, ze kazdy ze sprzedawcow dorzuci tu jeszcze jakies wieksze info pod danymi teleadresowymi. MOze jakas historia itp co by jakas lojalnosc budowac?

No to czemu nie, proszê bardzo oto tekst o powstaniu firmy Astrokrak umieszczony zreszt± na stronie firmowej :

[size=14]Firma ASTROKRAK powsta³a w po kilku latach przygotowañ. W tym czasie przerobili¶my i usprawnili wiele krajowych teleskopów co znacz±co pomog³o wielu mi³o¶nikom astronomii osi±gn±æ zadowolenie z posiadanego sprzêtu który zacz±³ spe³niaæ pok³adane w nim nadzieje.

Mieli¶my czas na wyci±gniêcie wniosków z licznych b³êdów konstrukcyjnych i wykonawczych pope³nianych przez ówczesn± konkurencjê oraz na poprawê w³asnych rozwi±zañ sprzêtowych i poszukiwanie optymalnych parametrów sprzêtu z punktu widzenia przysz³ego ich u¿ytkownika.

Dzia³amy od 1996 roku. Rozpoczêli¶my od jednostkowej produkcji niewielkich w pe³ni przeno¶nych teleskopów systemu Newtona dwóch okularów i Barlowa.

Obecnie oferujemy naszym klientom ca³± gamê teleskopów pocz±wszy od Newtonów a skoñczywszy na zaawansowanych technologicznie teleskopach systemu Maksutowa - Cassegraina czy Rytchey - Creatiena.

W naszej ofercie mo¿na znale¼æ zarówno prosty i niezawodny monta¿ typu Dobsona pozwalaj±cy na niemal natychmiastowe i bardzo proste ustawianie szukanego obiektu jak i zaawansowany monta¿ paralaktyczny z elektronik±, wbudowanym szukaczem bieguna, elektronicznym pilotowym sterowaniem, dedykowany dla zaawansowanego obserwatora.

Nasza oferta na akcesoria astronomiczne do teleskopów powiêksza siê z miesi±ca na miesi±c o coraz to nowe i wygodniejsze w u¿ytkowaniu okulary, soczewki Barlowa, z³±czki, redukcje, szukacze, wyci±gi oraz inne, nowe, aczkolwiek bardzo przydatne drobiazgi, wiêkszo¶æ optyki projektujemy sami z u¿yciem zaawansowanego oprogramowania i zlecamy jej wykonanie krajowym dobrym i sprawdzonym podwykonawcom.

W 1997 roku wprowadzili¶my w naszej ofercie ¶wiatowy standard ¶rednicy obudów elementów optycznych o rozmiarze 2" (cale) oraz parafokalno¶æ wszystkich produkowanych obecnie okularów i barlowów w tym standardzie a w roku 2000 wprowadzili¶my na rynek akcesoria zgodne z najpopularniejszym ¶wiatowym standardem 1,25" co zapewnia ich pe³n± wymienno¶æ z innymi ¶wiatowymi producentami, ponadto wszystkie obudowy okularów wzbogacone zosta³y o specjalne gwinty filtrowe zgodne z produkowanymi na ¶wiecie filtrami okularowymi w tym i mg³awicowymi 1,25" oraz 2".

Od za³o¿enia firmy przeszli¶my d³ug± drogê od wykoñczenia detali domowym sposobem do wspó³czesnych technologii malowania proszkowego i anodowania elektrolitycznego elementów teleskopów i ich akcesoriów.

Obecnie wszystkie detale po obróbce maszynowej dalej obrabiane s± rêcznie co pozwala osi±gn±æ wymagan± ich dok³adno¶æ (brak ostrych krawêdzi i odpowiedni± g³adko¶æ powierzchni) oraz nadaæ wysoce estetyczn± i trwa³± formê i stonowan± czarno bia³± kolorystykê ca³o¶ci wyrobu. Do¶æ d³ugo trwa³y poszukiwania odpowiednich podwykonawców optyki którzy zapewnili by jej pe³n± powtarzalno¶æ oraz bardzo wysok± jako¶æ, jednocze¶nie mieszcz±c siê w rynkowych realiach cenowych.

Wychodzimy z za³o¿enia ¿e zarówno optyka jak i mechanika naszych teleskopów jest tak samo wa¿na, bo stanowi o wysokiej jako¶ci produktu finalnego.

Tak wiêc dok³adamy wszelkich starañ aby zaspokoiæ zarówno pocz±tkuj±cego obserwatora nieba jak i zaawansowanego mi³o¶nika astronomii.



Proszê o definicjê s³owa "parafokalno¶æ".

parafokalno¶c to takie zjawisko kiedy ró¿ne obiektywy maj± niemal tê sam± odleg³o¶æ przedmiotow± . Po nastawieniu ostro¶ci jednym obiektywem, a nastêpnie po zmianie na obiektyw o innym powiêkszeniu, obraz jest nadal ostro widoczny. Ewentualnie wymagana jest niedu¿a korekta ostro¶ci.

Dobrze Janusz napisa³em?

W koñcu i ja Ciê Mirku poprawiê nie "t±' a "tê" :slon:

Ale ³adnie to wyt³umaczy³e¶! Jako¶ nigdy wcze¶niej nie s³ysza³em tego s³owa.


W koñcu i ja Ciê Mirku poprawiê nie "t±' a "tê"  :slon:  

:zadek:


Ale ³adnie to wyt³umaczy³e¶! Jako¶ nigdy wcze¶niej nie s³ysza³em tego s³owa.

Zobaczymy co Mistrz na to powie, ¿eby tylko nie by³o :whip: :pain10:

My¶lê, ¿e Mistrz bêdzie dumny z Ciebie.

PS. Co¶ czujê, ¿e w Kwarantannie skoñczymy z tymi postami decyzj± Rady :D



Ale ³adnie to wyt³umaczy³e¶! Jako¶ nigdy wcze¶niej nie s³ysza³em tego s³owa.

Zobaczymy co Mistrz na to powie, ¿eby tylko nie by³o :whip: :pain10:


Miras lito¶ci :!: :!: :!: po zmianie okularów a nie obiektywów, mistrz ju¿ jest z³y na taki ba³agan merytoryczno pojêciowy, ale robisz ludziom z mózgu gulasz.
Ja ciê chyba przy okazji ubijê kolego dydaktyku :pistol:

Parafokalno¶æ=Zgodnoogniskowo¶æ

Mistrz chyba nie by³ zachwycony.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • mizuyashi.htw.pl