Odszkodowanie za dziurÄ™ w drodze
pomysl jest prosty tylko czy to jest w ogole mozliwe, zeby przez telepa widziec w nocy dzieki zamontowaniu noktowizora obiekty nieswiecace.
Kto ma jakies pomysly prosze o wpis
Wydaje mi sie , ze jak wlozysz dlugoogniskowy okular i do niego przylozysz to ustrojstwo to powinien byc widoczny jakis obraz , ostrosc regulujesz wyciagiem . Ale to moje gdybanie.
Podkre¶lam ¿e to tylko informacje z drugiej rêki bo noktowizor noc± mia³em w rêce tylko raz i to przez 10min.
Dawno temu kolega próbowa³ zastosowaæ noktowizor w systemie nadzoru i mówi³ ¿e te tanie ruskie reaguj±ce g³ównie na podczerwieñ w zestawieniu z bardziej z³o¿on± optyk± g³upiej± i dostaje siê wtedy tylko jakie¶ zak³ucenia (jak to opisa³ refleksy).
Tu napewno sprawdzi siê bardziej zaawansowany noktowizor ze wzmacniaczem obrazu (foto powielaczem).
pomysl jest prosty tylko czy to jest w ogole mozliwe, zeby przez telepa widziec w nocy dzieki zamontowaniu noktowizora obiekty nieswiecace.
Kto ma jakies pomysly prosze o wpis Pod³±czy³em kiedy¶ noktowizor bezpo¶rednio do Uniwersa³a ¶r=150 f=900 bo jest wyposa¿ony w przej¶ciówkê na M42, obserwowa³em M82 i plejady, w M82 by³o widaæ tyle samo szczegó³ów co gdyby patrzeæ okiem przez ten teleskop i zasiêg gwiazdowy taki sam, ale to by³a obserwacja z miasta 80 tys. mieszkañców.
Cudów niema oko ludzkie to najdoskonalszy przetwornik, ³apie w nocy prawie wszystkie fotony jakie docieraj± z zakresu od zieleni do b³êkitu. Noktowizor zahacza jeszcze o czerwieñ i podczerwieñ, ale w tym wypadku pomarañczowe lampy sodowe i light pollution w mie¶cie go za³atwi³y.
Noktowizor z teleskopem siê nie sprawdzi, s³u¿y do czego¶ innego, pozwala zebraæ wszystkie fotony z obiektywu o ¶rednicy 5cm i wt³oczyæ je do maleñkiej ¼renicy naszego oka bez zwiêkszania powiêkszenia obrazu, dziêki czemu mamy jasny obraz o du¿ym polu widzenia. Wygl±da to niesamowicie, bez powiêkszenia widaæ gwiazdy ok. 9 mag. Ale obiektów mg³awicowych nie da siê odró¿niæ od gwiazd.
Ogólnie nie ma sensu pod³±czaæ noktowizora do obiektywu o ¶wiat³osile mniejszej ni¿ 1:2, w przypadku teleskopu Uniwersa³a ¶wiat³osi³a wynosi³a 1:6, obraz by³ 9 razy ciemniejszy i noktowizor zdawa³ siê w ogóle nie podbijaæ jasno¶ci.
Ten post by³ edytowany przez
astroccd dnia: 17 April 2006 - 01:55
Zamiast noktowizora mo¿e co¶ takiego:
TUTAJ
Pod³±cze siê pod w±tek. Jak my¶licie czy przez co¶ takiego
http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...2a7af74e6fc6eceby³o by widaæ pêtle Barnarda ??
Zamiast noktowizora mo¿e co¶ takiego:TUTAJ :D ja co¶ podobnego testowa³em ale zamiast specjalnych "okularków" podpatrywa³em obraz z kamerki przemys³owej która zbiera³a obraz i od¶wierza³a co kilka sekund.
Hm.
Nic nie rozumiem z tej instrukcji do okularkow.
No moze tyle zrozumialem, ze na tle ciemnego nieba beda gwiazdy jasniejsze.
Ale mnie o to chodzilo, zeby widziec pasace sie gaski po zachodzie slonca, wiec to chyba nie da rady...
Pod³±cze siê pod w±tek. Jak my¶licie czy przez co¶ takiego http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...2a7af74e6fc6ece
by³o by widaæ pêtle Barnarda ?? Bawi³em siê podobnym z Marvazem w Bieszczadach i powiem tyle: do gwiazd w ogóle sie nie nadaje, widaæ tylko najja¶niejsze i to na czerwono. :blink:
Ale za to na nikogo nie wpad³em i ¿adnego monta¿u nie wywróci³em. :D
pomysl jest prosty tylko czy to jest w ogole mozliwe, zeby przez telepa widziec w nocy dzieki zamontowaniu noktowizora obiekty nieswiecace.
Kto ma jakies pomysly prosze o wpis O ile pamietam, na tankach T-55 montowali potworne reflektory z 'czarnym swiatlem' ktore podswietlaly teren podczerwienia po to wlasnie, zeby noktowizor mial co pokazywac.
Jak przeciwnik spojrzal przez noktowizor na taki reflektor IR to pewnie mu fotopowielacz eksplodowal! :)
Ten post by³ edytowany przez
cygnus dnia: 25 April 2006 - 09:32
O ile pamietam, na tankach T-55 montowali potworne reflektory z 'czarnym swiatlem' ktore podswietlaly teren podczerwienia po to wlasnie, zeby noktowizor mial co pokazywac.
Jak przeciwnik spojrzal przez noktowizor na taki reflektor IR to pewnie mu fotopowielacz eksplodowal! :) Zale¿y od typu noktowizora - aktywny lub pasywny. Aktywny wykorzystuje w³asne ¼ród³o IR do o¶wietlenia przedmiotu , pasywny - ¶wiat³o szcz±tkowe (np. od gwiazd, ksiê¿yca etc.). Do ogl±dania nieba raczej stosowa³bym ten drugi typ, ale wyniki by³yby chyba s³abe - w sprzeda¿y s± noktowizory I generacji, gdzie wzmocnienie ¶wiat³a wynosci miêdzy 1.000 x a 3.000. Dodatkowo maj± s³ab± rozdzielczo¶æ i za¶miecaj± wzmocniony obraz w³asnym szumem.
Mo¿na skusiæ siê na noktowizor II Gen. ale ten kosztuje ju¿ wiêcej (od 2.500 PLN) ale i zmocnienie ma rzêdu 30.000 x.
Tyle tylko po co? :unsure:
jak to po co?
zachodzi sloneczko na zb. Mietkowskim laduje 20tys. gesi, slychac tylko ge ge ge, a ja w mojej lunecie patrze sobie przez noktowizorek i widze kazda gaske.
O to po co. :banan:
Te okulary powyzej sa calkiem calkiem, III generacji, tylko zeby mozna przez to popatrzec :(
jak to po co?
zachodzi sloneczko na zb. Mietkowskim laduje 20tys. gesi, slychac tylko ge ge ge, a ja w mojej lunecie patrze sobie przez noktowizorek i widze kazda gaske.
O to po co. :banan:
Te okulary powyzej sa calkiem calkiem, III generacji, tylko zeby mozna przez to popatrzec :( O kolega z Wroc³awia :-)
Zainwestuj w noktorwizor drugiej generacji. Jest lepszy, wiêc wiêcej i dalej zobaczysz. Je¶li nie bêdzie totalnej ciemni (jak w kopalni) to powinno byæ spoko. Je¶li chcesz to na priv. wy¶lê Ci namiary na go¶cia, od którego sam kupowa³em sprzêt.
:Salut:
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plmizuyashi.htw.pl